درباره شرکت سازمان توسعه مسکن ایران

شرکت توسعه مسکن ایران

براساس فلسفه شکل گیری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ حضرت امام ( ره ) و پس از چند سال فعالیت آن نهاد برای ساماندهی و ایجاد ظرفیت های تولید مسکن در شهرها شرکت سازمان توسعه مسکن ایران در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید و این شرکت در زمانی کمتر از دو دهه موفق به ساخت و واگذاری هزاران واحد مسکونی در قالب انبوه سازی مسکن گردید که این رویداد تحولی عظیم و بی نظیر در نوع خود محسوب می شود.

ایــــن شرکت که در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان و انبوه سازان مسکن در کشور می باشد اهداف بزرگی را سرلوحه کار خود قرارداد ه که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

مشارکت، سرمایه گذاری و پذیرش سرمایه با بخش های دولتی، تعاونی و خصوصی

انبوه سازی مسکن در پهنه ایران اسلامی

اجرای پروژه های مشارکتی پیمانی شامل طرح های ساختمانی، شهرسازی، آماده سازی، راه سازی و غیره

ارائه خدمات پژوهشی کاربردی برای جامعه مهندسی کشور

پروژه آسمان - شرکت توسعه مسکن اردبیل
پروژه هزار بلوک A - شرکت ارگ مسکن جنوب
پروژه اطلس - شرکت توسعه مسکن آذربایجان

واگذاری هزاران واحد مسکونی ، تجاری و اداری به اقشار مختلف جامعه و جذب سرمایه قابل توجه، طراحی ، ساخت و سرعت بخشیدن به ساخت و ساز و جلوگیری از افزایش بهای ساختمان درصحنه رقابتی در حوزه مربوطه را در برداشت . اهمیت تشکیل این شرکت و ۹ شرکت زیر مجموعه آن در نقاط مهم وقابل توجه از جمله در شمال غرب ، غرب و جنوب و شرق کشور زمانی بیشتر روشن و مشخص می شود که نگاهی بر عملکرد آنها و موفقیت های چشمگیر و قابل توجه آنها داشته باشیم .

شرکت توسعه مسکن ایران بعنوان یک شرکت مادر تخصصی با هدف شناسائی و بکار گیری ظرفیت های فراوان و بالقوه تولید مسکن با ایجاد شرکتهای اقماری و مستقل براساس قانون تجارت در مناطق مختلف کشور و حمایت مالی ، فنی و مدیریتی از آنها سعی درحضور فعال در صحنه ساخت و ساز رقابتی ، حفظ کیفیت و مشخصات فنی ، تناسب فرهنگی و اجتماعی اقلیم های مختلف و داشتن سهم در جلوگیری از آشفتگی در بازار مسکن نموده است .

همچنین شرکت توسعه مسکن با در اختیار داشتن امکانات و ماشین آلات ساختمانی وارد صحنه آماده سازی زمین ، ایجاد شبکه خیابانهای شهری و بعضاً راههای ارتباطی و کنار گذرهای شهری گردیده ا ست.

رشد و توسعه قابل توجه شرکت سازمان توسعه مسکن در دهه سوم دوران شکوهمند انقلاب اسلامی به گونه ای بوده است که این شرکت هم اکنون این افتخار را دارد که پروژه های متعددی بصورت انبوه سازی ، آماده سازی ، جاده سازی و سایر ابنیه را با قدرت به انجام رسانده و در پرونده خود دارد و گواهی نامه های صلاحیت رتبه های ارزنده در جشنواره های مختلف در زمینه های مختلف تخصصی مسکن سازی را احراز نموده اند .

در راستای رفع نیاز مسکن اقشار مختلف ملت عزیز ایران ، شرکت توسعه مسکن ایران بعنوان عضو کوچک خدمتگزار با انعطاف پذیری ساختاری در دهه دوم فعالیت و در راستای اهداف عالیه خود نسبت به آغاز فعالیت های گسترده بلند مرتبه سازی اقدام نموده و تا کنون بیش از  ۲۵۰۰۰ واحد مسکونی ، اداری و تجاری را تولید وبیش از ۵۰۰هکتار زمین خام را آماده سازی ، تفکیک و به بهره برداری رسانده ، و در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ واحد مسکونی دیگر را نیز در دست اجرا دارد .

شرکت سازمان توسعه مسکن ایران هم اکنون گواهی صلاحیت رتبه اول انبوه سازان را از طرف انجمن انبوه سازان کشور و بصورت مجزا در استانها را حائز گردیده است .

[ توان فنی و مهندسی ]

در حال حاضر نه شرکت ساختمانی و سه شعبه فعال با کادر تخصصی بشرح ذیل تحت پوشش شرکت سازمان توسعه مسکن ایران در سطح کشور فعالیت دارند :

[ اعضای محترم هیئت مدیره ]

آقای مهندس محمد سعیدی کیا

آقای مهندس محمد سعیدی کیا

ریاست هیئت مدیره

آقای مهندس سید بهادر حجازی

آقای مهندس سید بهادر حجازی

نایب رئیس هیئت مدیره

آقای مهندس حسن کاری

آقای مهندس حسن کاری

عضو هیئت مدیره

آقای مهندس موسی برزگری

آقای مهندس موسی برزگری

عضو هیئت مدیره

آقای مهندس حجت اله سروری

آقای مهندس حجت اله سروری

مدیرعامل و عضوهیئت مدیره

[ اهداف ]

[ وظایف ]

[ ساختار سازمانی شرکت توسعه مسکن ایران ]